About / Contact

Ewa Laskowska

Ewa Laskowska

Urodziłam się w Warszawie, tutaj dorastałam i mieszkam do dziś.

Aktualnie uczę się w Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików (Association of Polish Art Photographers).

Fotografia jest moją pasją od wielu lat. Zaczynałam od fotografii klasycznej na filmach. Obecnie fotografuję głównie aparatem cyfrowym i telefonem komórkowym. Niedawno powróciłam do fotografii klasycznej, używam aparatów małoobrazkowych i średnioformatowych. Pracuję również w technice szlachetnej cyjanotypii, w której tworzę kolaże fotograficzne.

Zajmuję się fotografią uliczną i fotografią krajobrazową. Tematem moich zdjęć jest ingerencja człowieka w krajobraz i środowisko naturalne. Jednocześnie pracuję nad projektami związanymi z osobistymi emocjami i doświadczeniami.

Na moich zdjęciach uwielbiam geometryczne formy, które tworzy cień, światło, kolor i odbicia.

Moje zdjęcia powstają pod wpływem emocji i impulsu. Naciskam spust, kiedy dostrzegam coś interesującego i niezauważanego przez innych.

W projektach fotograficznych staram się pokazać człowieka w jego otoczeniu, wraz z emocjami jakie mu towarzyszą. Moja fotografia ma być ucztą dla oka odbiorcy, jednocześnie chwilą zastanowienia nad wyborami, sposobem życia i wynikającymi z tego niebezpieczeństwami.

Aktualnie fotografia pełni dla mnie rolę terapeutyczną. Dzięki ukazaniu na zdjęciach, emocji jakich doświadczam mogę oczyścić swój umysł chociaż na krótki czas.

W fotografii ważna jest dla mnie zarówno treść jak i forma. Chcę pokazać co czuję, ale jednocześnie skłonić odbiorcę do zadania pytania o jego własną interpretację obrazu i ukazanej sytuacji.

Napisane we wrześniu 2021 roku.

__________________________________________________________

Moje zdjęcia można kupić jako odbitki. Każde zamówienie jest wyceniane indywidualnie. W celu ustalenia szczegółów proszę o kontakt.

EwaLaskowskaPhoto@gmail.com