Kolejny epizod

Fotograficzna opowieść, która powstała na zakończenie nauki w Studium ZPAF (Związek Polskich Artystów Fotografików).

Promotorka: Marcela Paniak https://marcelapaniak.com/pl

„Kolejny epizod”

Kiedy dorastamy, jesteśmy pełni optymizmu i nadziei. Pragniemy realizować nasze plany i pomysły. Jednak w życiu każdego z nas zdarzają się niespodziewane sytuacje, które potrafią zmienić zupełnie bieg rzeczy.

Pomimo obecności bliskich i przyjaciół, żyjemy w poczuciu samotności i niespełnienia. Serce wypełnia się żalem i tęsknotą. Gdy do tego dojdzie niespodziewane wydarzenie, z którym nie jesteśmy w stanie sobie poradzić, może pojawić się choroba.

Depresja. 

Jej fotograficzna opowieść jest historią o skomplikowanych uczuciach i próbie przezwyciężenia nieprzyjemnych emocji. 

To proces odkrywania mrocznej strony. Nie zawsze ma odwagę przyznać, że w niej istnieje, a jeszcze bardziej boi się ją zgłębić.  Podczas kolejnych trudnych stanów emocjonalnych, ogarnia ją coraz większa niemoc. Trzeba mieć ogromną siłę i odwagę, aby odbić się od dna i trwać. 

Zdecydowała się o tym opowiedzieć, fotografując w mrocznej piwnicy domu rodzinnego, który był świadkiem różnorodnych wydarzeń z ostatnich dziewięćdziesięciu lat. 

Praca nad projektem pozwoliła na bezcenne chwile wyciszenia, które pomagają podejmować kolejne wyzwania. Dzięki temu zmierzyła się ze swoimi demonami, by ponownie uwierzyć w swoje „ja”.